لوگو استودیو سختکوش

چرا طراحی سایت در مشاغل خانگی اهمیت دارد؟

بدون شک داشتن یک ‌سایت برای معرفی خدمات و محصولات امری ضروری است. باتوجه به اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی با طراحی سایت در این ‌حوزه می‌توانید، مخاطبین هدف خود را در فضای مجازی جذب ‌کرده و سطح فروش خود را بالا ببرید، در این‌ راستا تیم طراحی سایت سختکوش در کنار شماست.
امتیاز مطلب:
4.7/5
فهرست عناوین :

اهمیت مشاغل خانگی در اقتصاد کنونی کشور بسیار زیاد است. از آن‌جایی‌که برخی از کارآفرینان دسترسی کاملی به منابع مالی و فیزیکی ندارند؛ ترجیح‌داده‌اند، به‌گونه‌ای خلاقانه فکرکنند که بتوانند حتی در منزل و بدون اجاره‌کردن مغازه یا محلی برای کسب‌وکار و البته بدون نیاز به نیروی کار زیاد کسب درآمد کنند. امروزه مشاغل خانگی نوپا و کوچک زیادی مشغول به فعالیت هستند. بسیار مهم‌است این کسب ‌و کارها شناخته ‌شوند، بتوانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبین هدف معرفی‌کرده و از این‌طریق فروش خود را افزایش ‌دهند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی طراحی سایت برای کسب ‌و کارها، به‌اندازه داشتن یک خط تلفن و یا دفتر فروش اهمیت‌دارد. تحقیقات نشان ‌می‌دهند که از هر ۱۰ مشتری بیش از نیمی از آن‌ها انتظار داشتن یک وب‌سایت از مشاغل مورد نظر خود را دارند و این حاکی از اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی است. در این ‌مقاله درباره اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی خواهیم‌خواند.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی
اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی

 

اهمیت مشاغل خانگی

با افزایش مشاغل خانگی Home Jobs و با حضور در خانه و کار در آن، انعطاف‌پذیری بیش‌تری برای امور مختلف زندگی ایجاد شده است. درنتیجه دست‌شما برای هرکاری بازشده است. ضمن این‌که اگر فردی خلاق و مبتکر باشید، موقعیت کار در خانه می‌تواند خلاقیت شما را بیش از گذشته شکوفا کند. مشاغل خانگی می‌تواند یاری‌رسان شما در این روزهای سخت اقتصادی باشد که این ‌مساله ایجاب می‌کند کمی خلاق‌تر و ایده‌پردازتر شویم؛ و برای این‌که بتوانیم بیش‌تر کسب درآمد کنیم، دست به روش‌های خلاقانه‌ برای دیده‌شدن بزنیم. یکی از راه‌های دیده‌شدن طراحی سایت است که اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی را نشان ‌می‌دهد.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی
اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی

 

 

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت Web design به مراحل طراحی و ساخت یک پایگاه اینترنتی جهت اطلاع‌رسانی، معرفی شرکت و ارائه محصولات آن گفته‌می‌شود. طراحی وب‌‌سایت یک پروسه است که از لایه‌سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل‌ شده‌است. طراحی سایت اولین ‌قدم برای راه‌اندازی یک ویترین آنلاین برای معرفی بیزینس شما و ارتباط با مشتریان است. دنیای آنلاین و اینترنت هرساله به‌طور چشم‌گیری رشدمی‌کند و به کاربران آن به‌صورت تصاعدی اضافه‌می‌شود، به‌همین ‌دلیل حضور در اینترنت در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین فاکتورها در پیشرفت هر کسب‌ و کاری است، پس طراحی سایت برای  آنلاین‌شدن خدمات و محصولات، مزایای فراوانی برای شما به‌دنبال ‌خواهد‌داشت.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی 

شاید در ابتدای امر صاحبان مشاغل خانگی، نیاز به داشتن یک وب‌سایت را حس ‌نکرده و تلاشی برای به‌روزکردن کسب ‌و کار خود نداشته‌باشند. شاید اولین سوالی که ذهن آن‌ها را به‌خود مشغول‌ می‌کند این ‌باشد که چرا داشتن یک وب‌سایت به این اندازه مهم‌است؛ اما واقعیت این‌ است که هر فردی که به‌دنبال خرید محصول و یا دریافت خدمات مشخصی ‌است، در ابتدا جست‌وجوی خود را در اینترنت آغاز، و سپس با تحقیق بیش‌تر اقدام ‌به ‌خرید می‌کند. در این‌قسمت به دلایل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی می‌پردازیم.

 

 • فرصت‌های رشد و توسعه

اولین دلیل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی ، داشتن فرصت‌های رشد و توسعه است. داشتن وب‌سایت به‌طورکلی فرصت مناسبی برای دیده‌شدن مشاغل خانگی است. وب‌سایت نشان ‌می‌دهد کسب ‌و کار شما در چه ‌موردی فعال ‌است، چه موفقیت‌هایی کسب‌ کرده‌است و چه فرصت‌هایی برای رشد در آینده برای آن قابل تصور است.

 • خدمات آنلاین به مشتریان

دومین دلیل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی ، امکان ارائه خدمات آنلاین به مشتریان است. و‌ب‌سایت شرایطی را فراهم ‌می‌آورد تا سوالات متداول مشتریان و مشکلات احتمالی آن‌ها در صفحه سوالات متداول پاسخ‌ داده‌شوند. به‌ کمک این ‌قابلیت در زمان، انرژی و هم‌چنین هزینه‌های بخش خدمات مشتریان تا حدود زیادی صرفه‌جویی‌شده و مشتریان نیز بلافاصله و بدون اتلاف وقت به اطلاعات ضروری مورد نیاز دسترسی ‌خواهندداشت. علاوه‌بر‌آن می‌توانید بازخوردهای مثبت و رضایت مشتریان خود را برای بازدیدکنندگان انعکاس‌داده و در طولانی ‌مدت بازتاب بهتری از رضایت مشتریان خود دریافت‌کنید.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی
اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی

 

 • فرصت‌های رقابتی آنلاین

یکی‌دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی ، به‌دست ‌آوردن فرصت‌های رقابتی آنلاین است. در دنیای کنونی کسب ‌و کار، بدون شک داشتن یک وب‌سایت برای معرفی نوع کار، خدمات و محصولات امری اجتناب‌ناپذیر است. به بیان دیگر کسب‌ و کارهایی که در دنیای آنلاین برای خود جایگاهی را درست ‌نکرده‌اند، محکوم به از دست‌دادن تعداد زیادی از مشتریان خود هستند. اگر تاکنون اقدام به طراحی سایت نکرده‌باشید، احتمال این‌که رقبای کاری شما صاحب وب‌سایت باشند بسیار زیاد است. این یعنی شما بخش بزرگی از مشتریان احتمالی آینده خود را از دست ‌می‌دهید و این بخش ازدست‌رفته بازار احتمالا توسط رقبای شما جذب ‌خواهد‌شد.

 • تبلیغات آنلاین

یکی‌ از دلایل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی، به‌دست ‌آوردن فرصت‌ تبلیغات آنلاین است. ابزار توسعه‌یافته آنلاین در قسمت تبلیغات، دید بسیار وسیع‌تر و دقیق‌تری از تبلیغات نسبت ‌به روش‌های سنتی در اختیار شما قرارخواهندداد و مشتریان احتمالی را به‌سمت شما هدایت ‌خواهندکرد. سرویس‌هایی نظیر سرویس تبلیغات گوگل به شما این ‌امکان را می‌دهند تا اولین ‌نفری باشید که توسط مشتریان دیده‌می‌شوید. هم‌چنین این سرویس‌ها، مشتریان احتمالی شما را با دقت بسیار بالایی پیدامی‌کنند و هدررفت سرمایه در تبلیغات را تاحدود قابل ‌توجهی کاهش ‌خواهند‌داد.

 • درک بهتر مصرف‌کنندگان هدف

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی از این است که درک بهتری از مصرف‌کننده و نیازهایش در اختیار شما قرارمی‌دهد. با استفاده از امکانات موجود آنالیز سایت، متوجه‌ خواهیدشد که مشتریان از چه‌راهی شما را پیداکرده‌اند و به چه چیزهایی علاقه ‌دارند. بدین‌ترتیب قادر خواهیدبود تا کسب ‌و ‌کار خود را باتوجه به نیاز آن‌ها تنظیم‌کنید تا بیش‌ترین میزان فروش محصولات یا خدمات را تجربه ‌کنید. اطلاعات دقیق و مفیدی نظیر جنسیت بازدیدکنندگان، شهر محل سکونت آن‌ها، رده سنی و دیگر علایق و نیازهای آن‌ها، به شما در درک بهتر مشتری کمک ‌می‌کند و کار خدمات‌رسانی را برای شما بسیار آسان‌تر خواهدکرد.

 • شکسته‌شدن مرزهای جغرافیایی

یکی‌دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی، شکسته‌شدن مرزهای جغرافیایی و توسعه و گسترش سهم بازار کسب‌ و کار شماست. به‌دلیل دردسترس ‌بودن سایت شما از هرکجای دنیا، مرزهای جغرافیایی در‌هم ‌شکسته‌شده و مشتریان احتمالی از هرکشوری قادر خواهندبود تا به کالا یا خدمات شما دسترسی ‌داشته‌باشند. به‌همین‌دلیل سهم بازار برای کسب ‌و کار شما بعد از طراحی سایت، به منطقه جغرافیایی و شهری که در آن مستقر هستید، محدود نبوده و پتانسیل گسترش قابل ‌توجهی را تجربه‎ خواهیدکرد.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی
اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی

 

 • تسهیل در ارائه خدمات و کاهش هزینه‌ها

از دلایل اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی می‌توان به تسهیل در ارائه خدمات و کاهش هزینه‌ها نیز اشاره‌کرد. مشاغل خانگی مختلف با طراحی یک سایت، می‌توانند مشتریان و کاربران هدف را بهتر مدیریت‌کرده و خدمات و محصولات خود را با کیفیت بالاتری ارائه‌دهند. از طرفی هزینه‌های جاری از جمله هزینه تبلیغات، هزینه اجاره‌بها و غیره برای صاحبان این مشاغل کاسته ‌می‌شود‌.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت چرا برای یک برند الزامی است ؟

 

امکانات طراحی سایت مشاغل خانگی چیست؟

افراد همواره به‌دنبال آسایش و زندگی راحت هستند. اینترنتی ‌شدن مشاغل قسمت اعظمی از این آسایش را برای مردم فراهم‌ کرده‌است. در دنیای امروز، با توجه به مشغله‌های کاری و کمبود فرصت برای خرید حضوری و فیزیکی، تمایل مردم به خرید آسان‌تر و راحت‌تر بیشتر شده‌است و روزبه‌روز افزایش ‌پیدا‌می‌کند. صاحبان مشاغل خانگی و ارائه‌دهندگان محصولات و خدمات باید با آگاهی به اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی،  به این‌ نیاز مشتریان توجه بسیار زیادی داشته‌باشند و در جهت برطرف ‌نمودن نیاز آن‌ها تلاش‌نمایند. در این‌قسمت می‌خواهیم برخی از امکانات طراحی سایت مشاغل خانگی را بررسی‌کنیم.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی
اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی

 

 • معرفی کسب و کار

با طراحی صفحه‌ای هم‌چون “درباره ما” در طراحی سایت مشاغل خانگی، کسب ‌و کار به کاربران معرفی‌می‌شود. رزومه و سوابق مرتبط، انواع گواهی‌ها و مجوزها، شرح خدمات و مزایایی که به مشتریان ارائه‌می‌شوند و هرگونه اطلاعاتی که موجب ‌می‌شوند اعتماد کاربران به کسب و کار افزایش ‌یابد را در این بخش قرار می‌دهند.

 • معرفی خدمات و محصولات

انواع محصولات و خدمات با ایجاد منو در سایت دسته‌بندی‌ می‌شوند. یک چیدمان صحیح و اصولی که کاربر را دچار سردرگمی ‌نکند، در این ‌بخش بسیار حائز اهمیت است. سپس برای هر یک از محصولات، صفحه‌ای جداگانه طراحی‌شده و مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها  با کاربران به اشتراک‌ گذاشته‌می‌شود. بسیار مهم ‌است که دراین ‌بخش با ارائه محتوای جامع و کاربردی مخاطبین را به‌سمت خود جذب‌کنید. بنابراین حتما سعی ‌کنید علاوه‌بر محتوای متنی، از تصاویر و ویدئوهای باکیفیت نیز استفاده‌شود.

 • معرفی راه‌های ارتباطی

در طراحی سایت مشاغل خانگی اطلاعات تماس خود مانند شماره تلفن، لینک انواع شبکه‌های اجتماعی که در آن حضور دارید، آدرس و در صورت خرید حضوری، نقشه گوگل‌مپ google map را در اختیار کاربر قراردهید.

 • فروش آنلاین

اگر قصد دارید محصولات را به‌صورت اینترنتی بفروشید، می‌توانید یک فروشگاه آنلاین در طراحی سایت مشاغل خانگی خود راه‌اندازی‌ کنید. در این صورت مشتری‌ها می‌توانند سفارش خود را ثبت و مبلغ را از طریق درگاه پرداخت، پرداخت کنند؛ هم‌چنین فاکتور خرید خود را دریافت و زمان ارسال کالا را انتخاب کنند، پیگیری سفارش را انجام ‌دهند و باقی اطلاعات مورد نیاز خود را به‌راحتی به‌دست آورند.

 

اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی
اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی

 

 • پیشنهادهای ویژه

می‌توانید محصولات خود را در دسته‌بندی‌های جذاب‌تری به کاربران سایت ارائه ‌کنید. برای نمونه پرفروش‌ترین‌ها، پربازدیدترین‌‌ها، ارزان‌ترین‌ها، حراجی‌ها و غیره. فعالیت صحیح در این بخش می‌تواند مخاطبین زیادی را به‌سمت سایت شما جذب‌کند. هم‌چنین با کم‌ترین هزینه، بازاریابی و تبلیغات محصولات، صورت ‌می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت، راهی مطمئن برای پیشرفت و گسترش کسب و کارها

 

طراحی سایت مشاغل خانگی با سختکوش

با توجه به اهمیت طراحی سایت در مشاغل خانگی،  برای طراحی سایت حرفه‌ای و پیشرفته و انتشار محصولات به ‌بهترین‌شکل ممکن و در نهایت فروش محصول، باید یک سایت با چهارچوب استاندارد داشته‎ باشید. اگر قصد دارید صاحب یک سایت حرفه‌ای باشید، کافیست یکی از پلن‌هایی را که جهت طراحی سایت اختصاصی برای شما قرار داده‌ایم را مشاهده ‌کنید. تیم سختکوش آماده طراحی هرگونه سایت مشاغل خانگی با هر نوع نیازی می‌باشد. درصورتی‌که  نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان بازاریابی و یا طراحان سایت سختکوش بعد از دریافت درخواست طراحی سایت یا مشاوره  با شما تماس ‌خواهند‌گرفت و در‌ صورت توافق ، پروژه طراحی سایت شما را شروع‌ خواهدشد. هم‌چنین می‌توانید از هدایا و آموزش‌های رایگان ما نیز بهره ‌ببرید و نمونه طراحی سایت سختکوش را مشاهده نمایید.

اشتراک در توییتر
اشتراک در واتساپ
اشتراک در پینترست
اشتراک در تلگرام
چاپ صفحه