لوگو استودیو سختکوش

طراحی سایت، راهی مطمئن برای پیشرفت و گسترش کسب و کارها

امتیاز مطلب:
4.7/5
فهرست عناوین :
با پیشرفت تکنولوژی و تاثیرات همه جانبه آن بر زندگی فردی و اجتماعی افراد، کسب و کارها نیز دچار تحولات زیادی شدند؛ کسب و کارها برای این‌که بتوانند در این شرایط به فعالیت خود ادامه دهند باید با پیشرفت علم و تکنولوژی همراه شوند. مخصوصا در این چند سال اخیر و با شروع پاندمی کرونا، نیاز برای فروش آنلاین، بیش از پیش مطرح شد. بسیاری از برندهای مطرح و بزرگ، فعالیت خود در فضای مجازی را تقویت و گسترش دادند و کسب و کارهایی که دیر به فکر افتادند، محکوم به فنا شدند. یکی از عناصر مهم دیجیتال مارکتینگ که علاوه‌ بر فروش محصول و خدمات، جنبه‌های مثبت فراوان دیگری نیز دارد، وب‌سایت‌ها هستند. در این مطلب قصد داریم دلایل اهمیت طراحی سایت برای یک کسب و کار را عنوان کنیم.
اهمیت طراحی سایت در گسترش و پیشرفت کسب و کارها

منظور از طراحی سایت چیست؟

منظور از طراحی سایت این‌ است که با توجه به کسب و کار و هویت برند، یک پایگاه درست و اصولی برای ارائه محتوا، معرفی کسب و کار، خدمات و محصولات آن ایجاد کنیم. مولفه‌های زیادی مانند کدنویسی درست و اصولی ، گرافیک سایت، طراحی صفحات وب، سئو سایت و مطالب آن و غیره وجود دارند که به دیده و شناخته شدن سایت و کسب و کار کمک می‌کنند. به‌همین دلیل است که مهارت و تخصص تیم طراحی‌کننده سایت، بسیار مهم است؛ زیرا تمامی این موارد مانند زنجیری به هم متصل هستند و عدم کارایی یک بخش در هدف نهایی، که پیشرفت و گسترش کسب و کار است، تاثیر می‌گذارد.
در مورد سبک طراحی سایت اختصاصی سختکوش مطالعه نمایید:
اهمیت طراحی سایت در گسترش و پیشرفت کسب و کارها

دلایل اهمیت طراحی سایت، در چیست؟!

تا به این‌جا با هدف و اهمیت طراحی سایت برای یک کسب و کار به‌طور کلی آشنا شده‌اید؛ در ادامه قصد داریم دلایل اهمیت طراحی سایت برای کسب و کارها را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم و ببینیم داشتن یک وب‌سایت چه تاثیری بر کسب و کارها دارد.

برندسازی و افزایش اعتبار در کسب و کار با طراحی سایت

برند سازی

با داشتن یک سایت به‌روز، درست و اصولی که تمام نکات استاندارد طراحی سایت در آن رعایت شده است، می‌توانید به برندسازی کسب و کار خود کمک کنید. زمانی‌که در تمامی صفحات وب و گرافیک‌ سایت از قالبی مشخص که برای کسب و کار خود مشخص کرده‌اید، استفاده کنید تا مدت‌ها در ذهن مشتری‌ها و مخاطبان خود باقی خواهید ماند؛ این موضوع یکی از راه‌های برندسازی محسوب می‌شود. حتی مطالب و اطلاعاتی که در سایت بارگذاری می‌شوند باید مرتبط با حوزه کاری شما باشند و انسجام در آن‌ها دیده شود؛ از هر دری سخن گفتن، کار درستی نیست و به کسب و کار شما کمکی نخواهد کرد.

افزایش اعتبار

همچنین داشتن یک وب‌سایت و فعالیت مستمر در آن، باعث افزایش اعتبار در کسب و کار شما می‌شود و مهارت و حرفه‌ای بودن شما در حوزه کاریتان را نشان می‌دهد. دیگر رقبا و همین‌طور مخاطبان با ورود به سایت شما اولین تصویر را از کسب و کار شما در ذهن خود ثبت می‌کنند، پس بهتر است پرقدرت و حرفه‌ای ظاهر شوید. مزیت دیگری که داشتن یک سایت با خود به‌همراه دارد، شناخته شدن هرچه بیشتر کسب و کار شما در سطح جهانی است که این موضوع خود به برندسازی مجموعه شما کمک خواهد کرد.

عدم وابستگی زمانی و مکانی کسب و کار با طراحی سایت

یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت برای کسب و کارها، عدم وابستگی زمانی برای کسب و کار است. با داشتن یک وب‌سایت به‌روز می‌توانید به مخاطبان خود این امکان را بدهید که هر زمان از شبانه‌روز به موجودی و مشخصات محصولات و خدمات شما دسترسی داشته باشند؛ و بتوانند به‌راحتی و بدون نیاز به یک نیروی انسانی خرید خود را انجام دهند. علاوه‌بر آن با این کار برای وقت و هزینه‌ی خود و مشتریان خود احترام قائل خواهید شد؛ که در دنیای شلوغ امروز یک ارزش مهم است.

افزایش دایره مخاطبان

همچنین با طراحی سایت برای کسب و کار خود می‌توانید دایره مخاطبان و مشتری‌های خود را به سطح جهانی افزایش دهید؛ زیرا دیگر محدود به یک خیابان، محله و شهر نیستید و از هر کجای این کره خاکی امکان خرید از محصولات و خدمات شما وجود دارد. مشتریان می‌توانند به‌راحتی کالا و خدمت خود را از طریق پست دریافت می‌کنند.

دیده شدن بیشتر و بهتر محصولات و خدمات با طراحی سایت

زمانی‌که یک وب‌سایت استاندارد برای کسب و کار خود داشته باشید، می‌توانید محصولات و خدمات بیشتری را در معرض دید مخاطب قرار دهید؛ محصولات و خدماتی که ممکن است در فروشگاه فیزیکی از دید مشتری پنهان بمانند. علاوه‌بر این می‌توانید خودتان محصولاتی را به مشتریان پیشنهاد دهید و با دادن امتیازات بیشتر نظیر تخفیفات، مخاطبان را به خرید بیشتر ترغیب کنید. ممکن است مشتری برای خرید یک محصول یا خدمت خاص به سایت شما مراجعه کند؛ زمانی‌که با پیشنهادات مرتبط با محصول یا خدمت انتخابی خود مواجه شود، می‌تواند برای خرید دیگر محصولات و خدمات نیز اقدام کند. البته فراموش نکنید کیفیت تصاویر و صحت مشخصات و محتوای مرتبط به محصول و خدمات در اعتبار کسب و کار شما نقش به‌سزایی دارند.

ارتباط بهتر و موثرتر با مشتریان و مخاطبان با طراحی سایت

با داشتن یک وب‌سایت، می‌توانید با مخاطبان خود ارتباطی موثر و مفید برقرار کنید، نیازها و خواسته‌های مخاطبان را بهتر درک کنید و بر اساس این موارد کسب و کار خود را به‌صورت تضمینی گسترش دهید. علاوه‌بر این می‌توانید اطلاعات مربوط به خود و کسب و کارتان را خیلی بهتر و اصولی‌تر در اختیار مشتریان قرار دهید. همچنین به سوالات متداول و پرتکرار جواب دهید و در وقت و هزینه خود و دیگران صرفه‌جویی کنید.

جمع آوری اطلاعات

از دیگر دلایل اهمیت طراحی سایت، این است که می‌توانید به‌راحتی اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل، شماره تماس و غیره را از مخاطبان و مشتریان خود دریافت کنید؛ سپس با ارسال مطالب، اخبار، پیشنهادات ویژه و امتیازات خاص، ارتباط خود را با آن‌ها حفظ کنید. مطمئنا می‌دانید که هزینه‌های حفظ یک مشتری وفادار، بسیار کمتر از هزینه‌های جذب مشتری جدید است.

تبلیغات و بازاریابی کسب و کار با طراحی سایت

همان‌طور که می‌دانید تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات آفلاین، بسیار ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. علاوه‌بر آن محدودیت زمانی ندارند و تا هر زمان که شما بخواهید، تبلیغات در فضای مجازی باقی خواهند ماند. داشتن سایت خود نوعی بازاریابی محسوب می‌شود، تصاویر باکیفیت، مطالب درست و محتوای سئو شده در شناخته شدن و دیده شدن هرچه بیشتر کسب و کار شما نقش اساسی را ایفا می‌کنند. همچنین با خدماتی که گوگل ارائه می‌دهد، می‌تواند به دیده شدن کسب و کارها کمک کند.
جدای از تمام این‌ها، اکثریت افراد جامعه به اندازه‌ای که زمان خود را در خانه و در فضای مجازی سپری می‌کنند، از خانه خارج نمی‌شوند؛ پس طراحی سایت و تبلیغات آنلاین یک روش خوب برای معرفی کسب و کارها به‌حساب می‌آیند و احتمال دیده شدن کسب و کار شما را به‌مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهند. این نکته خود به تنهایی می‌تواند یکی از دلایل اهمیت طراحی سایت برای کسب و کارها باشد.
اهمیت طراحی سایت در گسترش و پیشرفت کسب و کارها

هزینه‌های طراحی سایت چقدر است؟!

اکنون که با دلایل اهمیت طراحی سایت آشنا شده‌اید، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که هزینه‌های طراحی سایت چقدر است. نگران نباشید، مطمئنا هزینه‌های طراحی یک سایت استاندارد و اصولی بسیار کمتر از راه‌اندازی یک فروشگاه فیزیکی خواهد بود. از نظر ما، طراحی سایت، هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری عالی است؛ اگر به‌طور درست از آن بهره بگیرید هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی سایت، با سود خیلی خوب و در مدت زمان کم، به شما باز خواهند گشت.

مواد لازم برای طراحی سایت:

برای  راه‌اندازی سایت نیاز به سه مولفه اصلی دارید. این سه مولفه شامل هاست، دامنه و طراحی سایت هستند. خرید هاست و دامنه هزینه زیادی ندارد و تنها باید سالی یک ‌بار آن را تمدید کنید. هزینه اصلی و عمده، مربوط به طراحی خود سایت است که با توجه به مزیت‌ها و دلایل اهمیت طراحی سایت که عنوان کردیم، ارزشش را دارد. علاوه‌بر آن این هزینه تنها یک بار پرداخت می‌شود و در مدت زمان کم با نرخ سود عالی به کسب و کار شما باز می‌گردد؛ قطعا پرداخت یک هزینه بیشتر و طراحی یک سایت استاندارد و اصولی، بهتر از اصلاح دوباره و چندباره‌ی طراحی سایت و هزینه‌های مربوط به آن است.
اهمیت طراحی سایت در گسترش و پیشرفت کسب و کارها
بیشتر بخوانید : ساخت سایت فروشگاهی آنلاین یا اینستاگرام ؟ (12 مورد)

 

اهمیت طراحی سایت در نابودی کسب و کار شما

بله، تعجب نکنید؛ به‌همان میزان که طراحی سایت سرشار از مزایا است، می‌تواند به کسب و کار شما لطمه بزند و مقصر آن کسی نیست جز خود شما. درصورتی که یک سایت عواملی مانند استانداردهای لازم، به‌روز بودن، گرافیک زیبا و جذاب، تصاویر باکیفیت، سرعت مناسب در لود شدن، تعامل درست و به‌موقع با مشتریان، محتوای درست و سئو شده و غیره را نداشته باشد، مخاطب را به خود جذب نمی‌کند و به‌مرور زمان این کسب و کار به فراموشی سپرده می‌شود. پس بهتر است برای طراحی سایت کسب و کار خود از یک تیم حرفه‌ای و متخصص که اصول کدنویسی و طراحی را به‌خوبی می‌دانند، کمک بگیرید. همچنین سایت خود را بادقت مدیریت کنید، تا همیشه به‌روز و اصولی باقی بماند.
صحبت آخر در مورد اهمیت طراحی سایت:
همان‌طور که می‌دانید، درصد بالایی از افراد جامعه در هنگام خرید و تحقیق درباره کالا و خدمات مورد نیازشان، به گوگل مراجعه می‌کنند. کسب و کارهایی در این بازار پر رقابت پیروز می‌شوند که سایتی زیبا و اصولی دارند و می‌توانند نظر مخاطب را به خود جلب کنند. نکته مهمی که در مورد وب‌سایت‌ها وجود دارد این است که، کسب و کارها می‌توانند یک ویترین و رزومه دائمی از محصولات و خدمات خود داشته باشند. وب‌سایت‌ها علاوه‌بر افزایش اعتبار برای کسب و کارها، در حفظ وقت و انرژی مخاطبان و صاحبان خود، نقش به‌سزایی دارند. شما برای کسب و کار خود، وب‌سایت طراحی کرده‌اید؟
اشتراک در توییتر
اشتراک در واتساپ
اشتراک در پینترست
اشتراک در تلگرام
چاپ صفحه