لوگو استودیو سختکوش

طراحی سایت چرا برای یک برند الزامی است ؟

یک کسب و کار برای پیش‌برد اهداف بازاریابی خود نیاز به طراحی سایتی پویا و کاربر پسند دارد. اما در طراحی یک سایت باید عناصر مهمی را رعایت کرد تا بتواند تاثیر مثبتی بر برند داشته باشد.
امتیاز مطلب:
4.7/5
فهرست عناوین :

آیا فواید طراحی سایت در برندسازی چشمگیر است ؟

امروزه با ورود به عصر دیجیتال و تغییر استراتژی‌های مارکتینگ، طراحی سایت و برند سازی اهمیت بسیار زیادی برای برندها پیدا کرده‌ است. وب‌سایت یک برند، مانند خانه‌ی مجازی اوست و نماینده‌ی محصولات و خدماتی است که آن برند ارائه می‌دهد. محیط وب مکانی است که اکثر مردم برای تجارت با شما در تعامل هستند. حتی اگر بازاریابی آنلاین نباشد، کاربران می‌توانند به وب‌سایت شما بیایند و از آن‌جا برای خرید محصول، استفاده و رزرو خدمات یا دریافت اطلاعات تماس بهره بگیرند. در این مقاله به فواید طراحی سایت و چگونگی آن پرداخته شده است. با ما همراه باشید تا با یکی از مهمترین ابزار دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

وب سایت یک برند، مهم‌ترین و رسمی‌ترین جنبه‌ی حضور آنلاین آن است. یک سایت خوب هم برای صاحب کسب و کار و هم برای مخاطب مزایای بسیار زیادی دارد که موجب اهمیت هر چه بیشتر آن می‌شود. در زیر به شش دلیل مهم بودن طراحی سایت می‌پردازیم.
طراحی سایت اولین برداشت از برند را ایجاد می‌کند

هنگامی که مخاطب از یک سایت بازدید می‌کند، اولین تصویر از برند در ذهن او ایجاد می‌شود. در واقع مخاطبان در عرض چند ثانیه درباره کسب و کار قضاوت خواهند کرد. آن‌ها این قضاوت را بر اساس تصور خود از اولین نگاه به سایت انجام می‌دهند. پس طراحی یک سایت خوب می‌تواند بر طرز تفکر مشتری اثر به‌سزایی داشته باشد. اگر وب‌سایتی نامطلوب و قدیمی به نظر برسد، مخاطبان بلافاصله تصور منفی از آن کسب وکار خواهند داشت. طراحی سایت مهم است زیرا بر درک مخاطب از برند تاثیر می‌گذارد و این تاثیر می‌تواند آن‌ها را وادار کند در صفحه باقی بمانند یا این‌که آن را ترک کنند و به صفحه‌ی رقیب روی بیاورند.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی - استودیو سختکوش

عکس 1: فواید طراحی سایت در برندسازی

 

فواید طراحی سایت در برندسازی: در استراتژی SEO کمک می‌کند

بسیاری از عناصر و شیوه‌های طراحی سایت بر نحوه‌ی انتشار محتوای آن تاثیر می‌گذارند. اگر اصول سئوی درون صفحه‌ی یک کسب و کار مناسب نباشد از همان ابتدا در یک نبرد سخت برای دیده شدن باید بجنگد. جدا از نحوه‌ی انتشار مطلب در سایت، برخی از عناصر طراحی وب‌سایت می‌توانند مستقیما بر روی سئو اثرگذار باشند. درک طراحی وب در صورت آشنا نبودن با آن ممکن است دشوار باشد اما به بیان ساده کد سایت باید سئو پسند باشد. بهترین راه برای اطمینان از شیوه‌های مناسب طراحی سایت این است که صاحب برند از یک آژانس طراحی وب کمک بگیرد.

 

با جزییات خدمات طراحی سایت اختصاصی سختکوش  بیشتر آشنا شوید

 

فواید طراحی سایت در برندسازی: نشان دهنده‌ی مشتری‌مداری یک کسب و کار

مشتری می‌تواند با نگاه کردن به سایت یک برند متوجه شود آن کسب و کار چگونه با او رفتار خواهد کرد. طراحی سایت به مخاطبان بینشی در رابطه با چگونگی نگاه برند به مشتری می‌دهد. اگر صاحبان کسب و کار ‌برای طراحی وب‌سایت خود تلاشی نکنند این حس به مشتری القا می‌شود که برای کمک به آن‌ها هیچ تلاشی نخواهید کرد. در واقع سایت نماینده‌ی خدمات مشتری است. اگر این سایت مدرن و جذاب باشد از آن استقبال می‌شود در غیر این صورت پیام دیگری را به مشتری می‌رساند. مردم نمی‌خواهند کسب و کاری را دنبال کنند که به اندازه‌ی کافی برای آن‌ها ارزش قائل نبوده‌ است. یک طراحی وب درست معادل یک چهره‌ی دوستانه است که به بازدیدکنندگان جدید خوش آمد می‌گوید.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی: بین مخاطب و کسب و کار اعتماد ایجاد می‌کند

مشتری‌ها به وب‌سایت‌هایی که طراحی ضعیفی دارند اعتماد نمی‌کنند. آن‌ها ممکن است به خاطر به روز نبودن طراحی یک سایت آن را مبهم فرض کنند. به‌عنوان مثال اگر شما قصد سفارش عمده از یک شرکت تولیدی را داشته باشید سخت می‌توانید به یک سایت به‌روز نشده اعتماد کنید و به سراغ یک تولیدی دیگر می‌روید. ایجاد اعتماد بین برند و مشتری بسیار مهم است زیرا باعث می‌شود مشتری بیشتر در سایت بماند و جست‌و‌جو کند و در نتیجه فرصت بیشتری برای کسب و کار فراهم می‌شود.

 

رقبا طراحی سایت برندینگ می‌کنند

یک دلیل مهم و قانع‌کننده برای طراحی سایت این است که رقیبان هم سایت دارند. اگر یک برند بخواهد با آن‌ها رقابت کند باید برای طراحی سایت وقت بگذارد و هزینه کند. طراحی وب فرصتی است برای یک کسب و کار تا خود را از رقبا متمایز کند. یک وب‌سایت با طراحی خوب فرصتی برای برند فراهم می‌کند تا ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را به نمایش بگذارد.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی - استودیو سختکوش

عکس 2: فواید طراحیسایت در برندسازی

 

برندسازی به کمک طراحی سایت

یک کسب و کار به کمک طراحی سایت خود می‌تواند برند خود را بسازد و آن را به ثباتی هدفمند در ذهن مخاطب تبدیل کند. با استفاده از فونت‌ها، سبک‌ها و طرح‌بندی‌های یکسان می‌توان برند را ساخت و اهداف و بیانیه‌ی آن را به مخاطب رساند. اگر در هر صفحه از سایت، طراحی متفاوتی به‌کار برده شود نشانه‌ی غیرحرفه‌ای بودن آن است و شناخت برند را دچار چالش می‌کند. در این صورت مخاطب نمی‌داند چه رنگ‌ و سبکی را با نام تجاری پیش‌رو مرتبط بداند.

 

بیشتر بخوانید : طراحی سایت، راهی مطمئن برای پیشرفت و گسترش کسب و کارها

 

چگونه یک سایت خوب طراحی کنیم

حال که دلایل مهم بودن طراحی سایت را بررسی کردیم وقت آن است که به بررسی عناصری بپردازیم که یک سایت باکیفیت را ایجاد می‌کند. در زیر به هفت مورد از این موارد اشاره می‌کنیم.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی - استودیو سختکوش

عکس 3: فواید طراحی سایت در برند سازی

نام تجاری شفاف و منسجم برای سایت

نام تجاری یک برند دربرگیرنده‌ی موارد زیادی است؛ از لوگو گرفته تا انتخاب فونت و رنگ. بهترین راه برای داشتن یک نام تجاری منسجم، ساده نگه داشتن این بخش‌هاست. با پیچیده بودن بیش از حد، بازدیدکنندگان به دیدن سایت شما ترغیب نخواهند شد. طراحی‌های مینیمالیستی در این زمینه بسیار مناسب هستند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی برندینگ بصری سختکوش

 

محتوای با کیفیت سایت

محتوا باید با مخاطبان مرتبط باشد. محتوای مفید، عمیق و آموزنده در داشتن یک سایت خوب بسیار حائز اهمیت است. این محتواهای نوشتاری فقط شامل پست‌ها نمی‌شوند بلکه مطالب موجود در صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی درباره‌ی سایت ، صفحه‌ی تماس و موارد دیگر را در بر می‌گیرد.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی - استودیو سختکوش

عکس4: فواید طراحی سایت در برندسازی

 

ناوبری یا نویگیشن بصری در سایت

وقتی مخاطبان وارد یک سایت می‌شوند می‌خواهند به‌سرعت و به‌راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. اگر برند بخواهد سرنخ‌های مفیدی را در صفحه‌ی وب خود بگنجاند باید ناوبری را به‌خوبی در سایت خود پیاده‌سازی کند. نوار ناوبری در سایت، مخاطب را به بخش‌های مهم هدایت و استفاده از آن را بسیار راحت می‌کند. دامنه‌ی توجه بازدیدکنندگان بسیار کوتاه است. برای نگه داشتن مخاطب در سایت باید به این بخش توجه بسیار زیادی داشت.

 

طراحی واکنش‌گرا یا ریسپانسیو

با رشد دستگاه‌های تلفن همراه، طراحی واکنش‌گرا بیش از هر زمان اهمیت پیدا کرده است. مخاطبان از دستگاه‌های متعددی مثل گوشی هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ به سایت مراجعه می‌کنند. طراحی ریسپانسیو، تضمین می‌کند که مخاطبان بدون توجه به دستگاهی که استفاده می‌کنند، تجربه‌ی خوبی در سایت داشته باشند. در واقع طراحی ریسپانسیو به این معناست که اندازه‌ی سایت برای دستگاه مخاطب سازگار شود.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی - استودیو سختکوش

عکس 5 : فواید طراحی سایت در برندسازی

 

وجود راهنمای سبک در سایت

همان‌طور که بیان شد یکی از دلایل اهمیت طراحی وب این است که موجب ثبات در کل سایت و برندسازی می‌شود. راهنمای سبک، مبنایی است که تعیین می‌کند وب‌سایت شما چگونه به‌نظر برسد. رنگ، قالب، تایپوگرافی و موارد دیگر باید به‌درستی و بر اساس سبک تعیین شده انتخاب شوند. هنگامی که یک طراحی با سبکی مشخص در سراسر وب‌سایت وجود داشته‌ باشد؛ مخاطبان مدت زمان بیشتری در سایت درگیر می‌شوند و می‌شناسند.

 

استفاده از عناصر بصری هدفمند در سایت

به‌کارگیری عناصر بصری در سایت بسیار کمک‌کننده است زیرا مخاطبان ده برابر بیشتر از متن با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. این عناصر بصری شامل عکس و فیلم می‌‌توانند باشند. البته درست است که این عناصر برای تعامل و تجزیه‌ی متن کارآمد هستند اما زیاده‌‌روی در به‌کار بردن تصاویر هم چندان مناسب نیست. نکته مهم در به‌کار بردن عکس و فیلم هدفمند بودن و به اندازه بودن آن است.

 

سرعت صفحه‌ی سایت

سرعت صفحه، یک عنصر بسیار مهم در طراحی وب است. این مورد تضمین می‌کند که صفحه‌ی سایت برند به‌سرعت بارگیری شود و مخاطبان سریع به اطلاعات مد نظر خود دسترسی داشته باشند. یک کسب و کار با استفاده از Google PageSpeed Insights می‌تواند سرعت صفحه‌ی وب خود را بررسی کند. با استفاده از این ابزار می‌توان از سرعت کنونی سایت و نحوه‌ی پیشرفت در آن با خبر شد. البته کمک گرفتن از یک شرکت بازاریابی دیجیتال نیز بسیار کارآمد و موثر است.

 

فواید طراحی سایت در برندسازی - استودیو سختکوش

عکس 6: فواید طراحی سایت در برندسازی

سخن آخر  و تاکید فواید طراحی سایت در برندسازی :

در نتیجه طراحی وب می‌تواند تاثیر زیادی بر استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشد و نقش مهمی در برندسازی، سئو و گسترش برند، در رسانه‌های اجتماعی دارد. البته باید مراقب بود تا قدمی اشتباه در طراحی سایت برداشته نشود چون در این صورت اثر عکس خواهد داشت. تلاش بدون داشتن دانش در این زمینه بسیار مخرب است. بنابراین مشورت با افراد مطلع در این زمینه می‌تواند راه‌گشا باشد. به‌نظر شما برای داشتن یک سایت خوب، انجام چه اقدامات دیگری لازم است؟

 

بیشتر بخوانید : بازاریابی اینترنتی جدید با پیشنهاد هوشمند

اشتراک در توییتر
اشتراک در واتساپ
اشتراک در پینترست
اشتراک در تلگرام
چاپ صفحه