لوگو استودیو سختکوش

اصطلاحات سئو سایت از G تا L

دانستن اصطلاحات سئو سایت برای مدیران اینترنتی اجباری است. یکی از بارزترین تفاوت آدم های حرفه ای و غیر حرفه ای در دانستن اصطلاحات تخصصی است. سئو دانشی گسترده و ارتباط مستقیم با کسب درآمد دارد. در دنیای پر از اطلاعات و انواع سایت، سئو زبان گویای رضایت مشتری، گوگل و مدیر سایت است.
امتیاز مطلب:
4.7/5
فهرست عناوین :

در ادامه بخش اول اصطلاحات سئو سایت می رسیم به قسمت دوم واژه های مهم سئو ، این بار ولی اصطلاحاتی که  از حرف G شروع و  تا L ختم می شن. در بخش قبلی به این مهم اشاره شد که برای مدیریت یک کسب و کار آنلاین شما نیاز به دانستن اصطلاحات سئو سایت در بازاریابی اینترنتی و بازاریابی اینترنتی جدید را دارید و این همان راه ورود شما به مسیر بازدید های میلیونی و درآمد های میلیاردی است. این شما و این بخش دوم لیست اصطلاحات سئو سایت (تخصصی و کامل ترین)

 

واژه نامه سئو سایت - لیست واژه نامه تخصصی سئو سایت - استودیو سختکوش

واژه نامه سئو سایت: اصطلاحات شروع با (G)

 

Gated content (یا محتوای شرطی)

محتوای دروازه‌دار محتوایی است که بازدیدکنندگان تنها پس از ارائه اطلاعات تماس خود می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. توسط کسب و کارها به عنوان ابزار تولید سرنخ استفاده می شود.

Gateway Page (صفحات درگاه)

صفحات دروازه تنها با هدف افزایش دید و رتبه بهتر برای عبارات کلیدی کمتر خاص در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) وجود دارند. مشکل این صفحات درگاهی این است که ارزش کمی به کاربر ارائه می دهند. آنها فوراً اطلاعات مورد نظر را ارائه نمی دهند و در عوض کاربر را از هزارتوی پیوندها می برند.

Google Alerts

Google Alerts یک سرویس رایگان از Google است که وب را برای تغییرات محتوای مطابق با یک عبارت جستجوی خاص نظارت می کند.

Google algorithm

الگوریتم گوگل مجموعه ای از قوانین است که توسط گوگل برای رتبه بندی نتایج منطبق هنگام انجام جستجو توسط کاربر استفاده می شود. گوگل فقط از یک الگوریتم استفاده نمی‌کند، بلکه از ترکیبی از الگوریتم‌ها و فاکتورهای متعدد رتبه‌بندی برای ارائه صفحات وب با رتبه‌بندی مرتبط استفاده می‌کند.

Google Analytics

Google Analytics یک ابزار رایگان ردیابی وب است که توسط گوگل برای تجزیه و تحلیل نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب سایت شما ارائه می شود. به شما می گوید چند نفر از وب سایت شما بازدید می کنند، از کجا آمده اند و چگونه در سایت شما رفتار می کنند.

Google autocomplete

تکمیل خودکار Google یک ویژگی در جستجوی Google است که انجام جستجوهایی را که شروع به تایپ می کنید سریعتر می کند. سیستم‌های خودکار گوگل پیش‌بینی‌هایی را ایجاد می‌کنند که به افراد کمک می‌کند تا در زمان خود صرفه‌جویی کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند جستجویی را که قبلاً قصد انجام آن را داشتند، سریع انجام دهند.

Google bombing

بمباران گوگل به عملی اطلاق می‌شود که باعث می‌شود یک وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو برای عبارات جستجوی نامربوط، نامرتبط یا خارج از موضوع از طریق پیوندهای زیاد، رتبه بالایی کسب کند.

Google Business Profile

نمایه کسب و کار Google یک فهرست محلی با اطلاعاتی درباره یک کسب و کار است. نمایه‌های کسب‌وکار در جستجوی Google روی دسک‌تاپ و تلفن همراه و در Google Maps نشان داده می‌شوند. می‌توانید نمایه رایگان کسب‌وکار Google خود را از طریق «Google برای کسب‌وکار من» ایجاد کنید یا ادعا کنید.

Google Caffeine

Google Caffeine یک سیستم نمایه سازی وب است که در سال 2010 توسط گوگل برای فهرست بندی محتوای بیشتر و ارائه نتایج جستجوی جدیدتر معرفی شد.

Google dance

رقص گوگل یک اصطلاح عامیانه است که نوسانی را که یک وب‌سایت یا صفحه جدید تجربه می‌کند، در زمانی که Google در تلاش برای تعیین رتبه‌بندی آن است، توصیف می‌کند.

Google Hummingbird

مرغ مگس خوار گوگل یک به روز رسانی الگوریتمی است که توسط گوگل در سال 2013 منتشر شد تا نتایج جستجوی بهتری را ارائه دهد. این بر معنای عبارات جستجو بر روی کلمات کلیدی تکی تأکید می کرد. همچنین به محتوای صفحات منفرد یک وب‌سایت نگاه عمیق‌تری می‌کند، با توانایی بهبود یافته برای هدایت مستقیم کاربران به مناسب‌ترین صفحه و نه صرفاً صفحه اصلی وب‌سایت.

Google Knowledge Graph

نمودار دانش گوگل یک پایگاه دانش از موجودیت ها و روابط بین آنها است. این به گوگل کمک می کند تا معنای پشت سؤالات جستجو را درک کند، که به معنای نتایج مرتبط تر برای جستجوگران است.

Google Knowledge Panel

پانل دانش Google یک کادر اطلاعاتی است که هنگام جستجوی موجودیت‌ها (افراد، مکان‌ها، سازمان‌ها، چیزها) که در نمودار دانش هستند، در Google ظاهر می‌شود. هدف آن این است که به شما کمک کند یک عکس فوری از اطلاعات یک موضوع را بر اساس درک Google از محتوای موجود در وب دریافت کنید.

Google My Business

«Google برای کسب‌وکار من» ابزاری رایگان است که به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد نمایه کسب‌وکار Google خود را ایجاد، مدیریت و بهینه‌سازی کنند. این برای کمک به کسب و کارها برای جذب مشتریان جدید از جستجو و نقشه وجود دارد.

Google Panda

Google Panda بخشی جدایی ناپذیر از الگوریتم جستجوی گوگل است که برای فیلتر کردن و کاهش رتبه وب سایت هایی با محتوای نازک یا با کیفیت پایین و هرزنامه های وب طراحی شده است. این اولین بار در سال 2011 به عنوان بخشی از تلاش های گوگل برای حذف شیوه های سئو کلاه سیاه و هرزنامه وب منتشر شد.

گوگل به طور مداوم الگوریتم خود را تنظیم می کند تا مرتبط ترین پاسخ ها را به سوالات جستجوی کاربران ارائه دهد. اما در حالی که این تغییرات اغلب به اندازه کافی ظریف هستند، نمی توان همین را در مورد به روز رسانی پاندا گفت – مسلما یکی از مهم ترین تغییرات در الگوریتم گوگل است.

Google Penalty

جریمه گوگل مجازاتی است که وب سایت می تواند به دلیل نقض دستورالعمل های کیفیت وب مستر گوگل دریافت کند. در اسناد Google به عنوان “اقدامات دستی” فهرست شده است، جریمه های Google ممکن است منجر به پایین آمدن رتبه صفحات یا سایت ها یا حتی حذف کامل از نتایج جستجو شود.

در حالی که تأثیرات منفی بر روی وب سایت شما می تواند ناشی از به روز رسانی الگوریتم گوگل باشد، اینها با جریمه های گوگل یکسان نیستند. جریمه‌های Google اقدامات دستی هستند که توسط بازبینی‌کنندگان انسانی در تیم هرزنامه‌های وب گوگل انجام می‌شوند، نه با الگوریتم کمک‌هوش مصنوعی آن‌ها.

Google Penguin

Google Penguin یک به روز رسانی الگوریتمی است که در سال 2012 توسط گوگل برای کاهش رتبه سایت هایی که درگیر طرح های پیوند دستکاری و پر کردن کلمات کلیدی بودند منتشر شد. در سال 2016، گوگل اعلام کرد که Google Penguin اکنون بخشی از الگوریتم اصلی است، به این معنی که در زمان واقعی به روز می شود.

Google Pigeon

Google Pigeon یک به‌روزرسانی الگوریتم است که در سال 2013 توسط Google برای بهبود نتایج جستجو برای جستجوهای محلی منتشر شد. هدف کبوتر ارائه اولویت به نتایج جستجوی محلی است.

Google Sandbox

Google Sandbox به فیلتری گفته می شود که از رتبه بندی وب سایت های جدید در نتایج برتر گوگل جلوگیری می کند. برخی از SEO ها معتقدند که این وجود دارد اما Google Sandbox هرگز به طور رسمی توسط Google تأیید نشده است.

Google Search Console

Google Search Console (که قبلاً Google Webmaster Tools بود) یک سرویس رایگان از Google است که به شما کمک می کند ظاهر وب سایت خود را در نتایج جستجوی آن نظارت و عیب یابی کنید. می توانید از آن برای یافتن و رفع خطاهای فنی، ارسال نقشه سایت، دیدن بک لینک ها و موارد دیگر استفاده کنید.

Google Top Heavy Update

Google Top Heavy Update یک به روز رسانی الگوریتمی است که در سال 2012 توسط گوگل برای کاهش رتبه صفحات وب با تبلیغات بسیار زیاد در بالا یا اگر تبلیغات بیش از حد برای کاربران حواس پرتی تلقی شود منتشر شد.

Google Webmaster Guidelines

راهنمای گوگل وبمستر بهترین روشی است که گوگل به آنها کمک می کند تا سایت شما را پیدا، فهرست و رتبه بندی کنند. اگر سایت شما یک یا چند مورد از این دستورالعمل ها را نقض کند، ممکن است Google اقدامات دستی علیه آن انجام دهد.

Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools چیست؟

Google Webmaster Tools – در حال حاضر Google Search Console – ابزاری رایگان توسط Google است که به کاربران اجازه می دهد تا بررسی کنند که وب سایت آنها در نتایج جستجو چگونه است و آیا با مشکلاتی مواجه است که می تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد یا خیر.

Googlebot

Googlebot نامی است که به خزنده های وب گوگل داده می شود که اطلاعات سرویس های مختلف گوگل از جمله فهرست جستجوی آنها را جمع آوری می کند.

این دو نسخه اصلی دارد: Googlebot Desktop و Googlebot Smartphone. با نمایه سازی موبایل اول ، تلفن هوشمند Googlebot به خزنده اصلی تبدیل شد که فهرست جستجوی گوگل را تقویت می کند.

Grey Hat SEO (سئو کلاه خاکستری)

سئو کلاه خاکستری ترکیبی از روش های سئو است که با دستورالعمل های گوگل وبمستر (سئو کلاه سفید) و مواردی که آنها را نقض می کنند (روش های کلاه سیاه) همراه است.

به عنوان مثال، ایجاد محتوای با کیفیت ( کلاه سفید ) و خرید بک لینک به آن ( کلاه سیاه ).

Guest Blogging (وبلاگ نویسی مهمان)

وبلاگ نویسی مهمان تمرین نوشتن و انتشار یک پست وبلاگ در وب سایت شخص یا شرکت دیگری است. بیشتر وبلاگ نویسان مهمان برای پست خود (و پیوندی به وب سایت خود) در خط نویسنده خود اعتبار دریافت می کنند.

Guestographic

Guestographic یک اینفوگرافی است که توسط شما ایجاد شده اما در وب سایت های دیگر منتشر شده است. این شبیه به مفهوم وبلاگ نویسی مهمان است.

 

واژه نامه سئو سایت - لیست واژه نامه تخصصی سئو سایت - استودیو سختکوش

واژه نامه سئو سایت: اصطلاحات شروع با (H)

H1 tag

تگ H1 یک عنوان HTML است که بیشتر برای علامت گذاری عنوان صفحه وب استفاده می شود. گوگل از تگ های H1 (و سرفصل های دیگر) برای درک ساختار یک صفحه و آنچه در مورد آن است استفاده می کند.

Header Tags

تگ های هدر چیست؟

تگ‌های هدر، تگ‌های HTML هستند که برای جدا کردن سرفصل‌ها و زیرعنوان‌ها از بقیه محتوای یک صفحه وب، به ترتیب اهمیت از H1 تا H6 استفاده می‌شوند.

اغلب، شما فقط به H1 تا H4 نیاز دارید، که در آن:

H1 عنوان و عنوان اصلی صفحه است
H2 یک عنوان فرعی و پشتیبان است
H3 یک زیربخش یا آیتم فهرست تحت یک H2 است
H4 یک زیربخش یا آیتم فهرست تحت یک H3 است

همچنین باید توجه داشته باشید که تگ h1 و تگ عنوان عناصر یکسانی در HTML نیستند. همه تگ‌های هدر آنچه را که در خود صفحه ظاهر می‌شود توصیف می‌کنند، اما تگ عنوان عنوان صفحه را برای پنجره مرورگر و برای قطعه صفحه نتایج موتور جستجو ارتباط برقرار می‌کند.

Hilltop algorithm

الگوریتم Hilltop الگوریتمی است که توسط گوگل در سال 2003 برای شناسایی صفحات وب معتبر برای رتبه بندی به کار گرفته شد. این به رابطه بین صفحات “متخصص” و “مرجع” می پردازد، جایی که صفحات “متخصص” صفحاتی هستند که به بسیاری از صفحات مرتبط دیگر پیوند دارند و صفحات “مرجع” صفحاتی هستند که دارای پیوندهایی هستند که از صفحات “کارشناس” به آن اشاره می کنند.

Holistic SEO

سئو جامع عملی برای بهبود همه جنبه های یک وب سایت برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو است. این برای مبارزه با این ایده ابداع شد که سئو یک سری هک یا ترفند است.

Hreflang

Hreflang یک ویژگی HTML است که برای تعیین زبان و هدف جغرافیایی یک صفحه وب استفاده می شود. اگر چندین نسخه از یک صفحه به زبان‌های مختلف دارید، می‌توانید از تگ hreflang برای اطلاع دادن به موتورهای جستجو مانند Google در مورد این تغییرات استفاده کنید. این به آنها کمک می کند تا نسخه صحیح را به کاربران خود ارائه دهند.

HTTP 200 Response Code

کد وضعیت 200 چیست؟

HTTP 200 OK کد پاسخ وضعیت از یک سرور برای درخواست های HTTP موفق از یک مشتری (مرورگر) است. برای یک صفحه وب، نشان می دهد که کد HTML آن می تواند با موفقیت بارگیری شود.

مرورگرهای وب از درخواست های HTTP برای ارتباط با سرورها استفاده می کنند. این درخواست ها عبارتند از:

یک URL خاص برای تعیین محل سرور و منبع مورد نظر.
روش درخواست (GET، POST و غیره).
اطلاعات اضافی مانند پارامترهای URL یا کوکی‌های سمت سرویس گیرنده.

به عنوان مثال، هنگامی که به این صفحه دسترسی پیدا کردید، مرورگر شما یک درخواست GET به آدرس https://ahrefs.com/seo/glossary/http-200 نشان داد که سرور به آن 200 OK پاسخ داد .

HTTPS

HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS) یک نسخه رمزگذاری شده از HTTP است که پروتکل اصلی برای انتقال داده ها از طریق شبکه جهانی وب است. HTTPS از ارتباط بین مرورگر و سرور در برابر رهگیری و دستکاری مهاجمان محافظت می کند. این امر محرمانه بودن، یکپارچگی و احراز هویت را برای اکثریت قریب به اتفاق ترافیک WWW امروزی فراهم می کند.

 

واژه نامه سئو سایت - لیست واژه نامه تخصصی سئو سایت - استودیو سختکوش

واژه نامه سئو سایت: شروع با (I)

Inbound Link

لینک ورودی چیست؟

لینک ورودی پیوندی از یک وب سایت دیگر به وب سایت شما است. لینک های ورودی با نام های بک لینک، لینک های ورودی یا لینک های ورودی نیز شناخته می شوند.

چرا لینک های ورودی برای سئو مهم هستند؟

لینک‌های ورودی برای سئو مهم هستند زیرا گوگل آن‌ها را نشانه‌ای از محتوای باکیفیت و قابل اعتماد بودن صفحه وب می‌داند:

به عنوان مثال، یکی از چندین عاملی که ما برای کمک به تعیین آن استفاده می‌کنیم، درک این موضوع است که آیا سایر وب‌سایت‌های برجسته به محتوا پیوند می‌دهند یا به آن ارجاع می‌دهند. این اغلب نشانه خوبی از اعتماد به اطلاعات است.»

Indexability

Indexability چیست؟

Indexability توانایی یک صفحه وب برای نمایه شدن توسط موتورهای جستجو است. فقط صفحات قابل فهرست بندی می توانند در نتایج جستجو نمایش داده شوند.

برای ایندکس کردن یک صفحه وب، موتورهای جستجو مانند گوگل باید:

آدرس صفحه را کشف کنید
آن را خزیدن (محتوای آن را دانلود کنید)
پردازش آن (درک و استخراج اطلاعات کلیدی از صفحات خزیده شده)

تنها در این صورت است که صفحه می تواند در نتایج جستجو ظاهر شود.

اگر خزنده های وب نتوانند کار خود را انجام دهند و صفحه ای را در سایت شما بخزند، آن صفحه نمی تواند به درستی ایندکس شود. و بدون نمایه سازی، صفحه وب سایت شما نمی تواند ترافیک جستجویی ایجاد کند زیرا برای موتورهای جستجو نامرئی می ماند.

Informational Query

پرس و جو اطلاعاتی جایی است که شخصی می خواهد اطلاعاتی را پیدا کند. برای جستجوهای اطلاعاتی ساده، گوگل هم جواب و هم سایر نتایج جستجوی مرتبط را برمی گرداند.

Internal link

پیوندهای داخلی پیوندهایی از یک صفحه در همان دامنه به دیگری هستند. Google از پیوندهای داخلی برای کمک به کشف محتوای جدید استفاده می کند. پیوندهای داخلی همچنین به جریان صفحه رنک در اطراف سایت شما کمک می کنند.

Interstitial ad

تبلیغ بینابینی یک تبلیغ تمام صفحه و تعاملی است که رابط کاربری یک وب سایت یا برنامه را پوشش می دهد. در آگوست 2016، گوگل اعلام کرد که قصد دارد از بین‌افزارهای موبایلی به یک فاکتور رتبه‌بندی منفی تبدیل کند.

 

واژه نامه سئو سایت - لیست واژه نامه تخصصی سئو سایت - استودیو سختکوش

واژه نامه سئو سایت: اصطلاحات شروع با (J)

Javascript SEO

سئوی جاوا اسکریپت بخشی از سئوی فنی است که به دنبال آن است که وب‌سایت‌های سنگین جاوا اسکریپت را برای خزیدن و فهرست‌بندی آسان و همچنین جستجو پسند کند. هدف این است که این وب سایت ها پیدا شوند و در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند.

 

واژه نامه سئو سایت - لیست واژه نامه تخصصی سئو سایت - استودیو سختکوش

واژه نامه سئو سایت: شروع با (K)

Keyword Cannibalization

آدمخواری کلمه کلیدی چیست؟

آدمخواری کلمات کلیدی زمانی اتفاق می افتد که دو یا چند صفحه در وب سایت شما برای یک عبارت جستجو رتبه بندی می شوند و به گونه ای رقابت می کنند که به ترافیک کلی شما آسیب می رساند.

به طور معمول، این نتیجه هدف قرار دادن آگاهانه کلمات کلیدی مشابه با صفحات مختلف، یا ایجاد صفحاتی با همپوشانی موضوعی زیاد و هدف جستجوی مشابه است.

Keyword Density

چگالی کلمه کلیدی معیاری است که به ما می گوید چقدر یک کلمه کلیدی در یک قطعه محتوا در رابطه با تعداد کل کلمات استفاده می شود.

معمولاً به صورت درصد بیان می شود. برای محاسبه آن، تعداد کلمات کلیدی صفحه را بر تعداد کل کلمات صفحه تقسیم کنید، سپس آن عدد را در 100 ضرب کنید.

به عنوان مثال، اگر از کلمه کلیدی هدف خود 10 بار در یک پست وبلاگ 1000 کلمه ای استفاده کنید، تراکم کلمه کلیدی 1٪ خواهید داشت. اگر 20 بار از آن استفاده کنید، تراکم کلمه کلیدی 2٪ خواهید داشت.

Keyword Difficulty

مشکل کلمه کلیدی (KD) معیاری است که توسط ارائه دهندگان ابزار سئو برای تخمین میزان دشواری رتبه بندی برای یک جستجوی خاص استفاده می شود. در Ahrefs، KD را با تجزیه و تحلیل نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی و مشاهده تعداد دامنه های ارجاعی که 10 صفحه برتر رتبه بندی دارند، محاسبه می کنیم.

Keyword Ranking

رتبه بندی کلمات کلیدی چیست؟

رتبه‌بندی کلمات کلیدی، موقعیت رتبه‌بندی ارگانیک یک وب‌سایت در نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص است. اکثر وب سایت ها دارای رتبه بندی کلمات کلیدی زیادی هستند زیرا آنها برای بسیاری از عبارات جستجو در صفحات مختلف رتبه بندی می کنند.

Keyword stemming

ریشه کلمه کلیدی توانایی موتور جستجو برای تشخیص انواع مختلف یک کلمه است. برخی از سئوکاران بر این باورند که استفاده از تغییرات عبارات کلیدی (مانند اصلاح پیشوندها و پسوندهای یک کلمه) می تواند به رتبه صفحه برای جستجوهای بیشتر کمک کند.

Keyword stuffing

پر کردن کلمات کلیدی تمرین تکرار همان کلمات کلیدی (یا عبارات مشابه) در محتوای شما برای دستکاری رتبه‌بندی است. به‌روزرسانی Google Penguin در سال 2012 برای جریمه کردن صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) وب‌سایت‌هایی که درگیر طرح‌های پیوند دستکاری و پر کردن کلمات کلیدی بودند، منتشر شد.

Keywords

کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که افراد در موتورهای جستجو تایپ می کنند تا آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. آنها مترادف با عبارت های جستجو هستند.

 

واژه نامه سئو سایت - لیست واژه نامه تخصصی سئو سایت - استودیو سختکوش

واژه نامه سئو سایت: شروع با (L)

Link Bait

طعمه پیوند محتوایی است که به طور خاص برای جذب لینک ها فرموله شده است. این چیزی است که آنقدر ارزشمند و منحصر به فرد است که هر وبلاگ نویس یا تأثیرگذار صنعتی به سختی می تواند به آن پیوند ندهد. این پیوندها سپس به بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک می کنند.

Link Building

لینک بیلدینگ فرآیندی است که باعث می شود سایر وب سایت ها به صفحات وب سایت شما پیوند دهند. هدف از ایجاد لینک این است که “اقتدار” صفحات شما را در نظر گوگل تقویت کند، به طوری که این صفحات رتبه بالاتری داشته باشند و ترافیک جستجوی بیشتری را به ارمغان بیاورند.

Link equity

ارزش پیوند (یا “آب پیوند”) “ارزش” و “معتبر” است که هنگام پیوند یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می شود. “ارزش” به عواملی مانند ارتباط موضوعی، اعتبار سایت و موارد دیگر بستگی دارد.

Link exchange

تبادل لینک (یا پیوند متقابل) توافقی است بین دو وب سایت برای پیوند دادن به یکدیگر. این یک طرح پیوند در نظر گرفته می شود و برخلاف دستورالعمل های وب مستر گوگل است.

Link Farm

مزرعه لینک گروهی از وب سایت ها است که برای پیوند دادن به یکدیگر و بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ایجاد شده اند. این یک طرح پیوند در نظر گرفته می شود و برخلاف دستورالعمل های وب مستر گوگل است.

Link Popularity

محبوبیت لینک تعداد بک لینک هایی است که به یک وب سایت اشاره می کنند. هر چه یک وب سایت دارای بک لینک های با کیفیت بیشتری باشد، سایت محبوب تر (یا معتبرتر) است.

Link Profile

پروفایل لینک ارزیابی تمام بک لینک هایی است (کمیت، کیفیت، تنوع و غیره) که یک وب سایت دارد. یک پروفایل پیوند سالم، پروفایلی است که به موتورهای جستجو نشان می دهد که لینک ها و اعتبار خود را به طور عادلانه به دست می آورید.

Link reclamation

بازیابی لینک فرآیند تلاش برای بازگرداندن لینک هایی است که از دست داده اید. دلایل رایج چنین از دست دادن پیوندها عبارتند از: مالک وب سایت پیوند شما را از صفحه حذف می کند، صفحه مرده است، صفحه 301 تغییر مسیر داده است و صفحه دیگر در گوگل ایندکس نمی شود.

Link rot

پوسیدگی پیوند یک پدیده طبیعی است که در آن با گذشت زمان، پیوندها تمایل دارند به فایل، صفحه وب یا سرور اصلی مورد نظر خود اشاره نکنند، زیرا منبع به یک آدرس جدید منتقل می شود یا برای همیشه در دسترس نیست.

Link Scheme

طرح پیوند هر پیوندی است که برای دستکاری رتبه صفحه یا رتبه یک سایت در نتایج جستجوی گوگل طراحی شده است. این شامل هر رفتاری است که پیوندهای سایت شما یا لینک های خروجی از سایت شما را دستکاری می کند. آنها دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌کنند.

Link spam

هرزنامه لینک ها بک لینک هایی هستند که در صفحات بی ربط و خارج از زمینه قرار می گیرند تا در تلاش برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو باشند. آنها دستورالعمل های گوگل را نقض می کنند. گوگل در سال 2021 به‌روزرسانی هرزنامه لینک را منتشر کرد تا هرزنامه‌های لینک را در چندین زبان شناسایی و باطل کند.

Link velocity

سرعت لینک سرعتی است که نمایه بک لینک یک وب سایت در حال رشد است. برخی از سئوکاران بر این باورند که سرعتی که یک وب سایت با آن لینک به دست می آورد، می تواند بر رتبه بندی تأثیر بگذارد. گری ایلیس از گوگل سرعت پیوند را یک اصطلاح ساختگی نامیده است.

Local Business Schema

طرح کسب و کار محلی نوعی نشانه گذاری داده های ساختار یافته است که به کسب و کارهای محلی کمک می کند تا برای سئوی محلی بهینه شوند. می‌توانید از طرح کسب‌وکار محلی استفاده کنید تا به Google درباره ساعات کاری، بخش‌های مختلف یک کسب‌وکار، نظرات کسب‌وکارتان و موارد دیگر بگویید.

Local citation

نقل‌قول‌های محلی هرگونه ذکر نام، آدرس و شماره تلفن کسب‌وکار شما به صورت آنلاین است. بسیاری از سئوکاران بر این باورند که آنها یک عامل رتبه بندی کلیدی برای سئوی محلی هستند. نقل‌قول‌ها می‌توانند در هر جایی ظاهر شوند که کسی به دنبال اطلاعاتی درباره کسب‌وکارهای محلی باشد.

Local pack

بسته محلی یک ویژگی SERP است که زمانی که کاربر با هدف محلی جستجو می کند در بالای SERP ظاهر می شود. سه نتیجه برتر همراه با نقشه ای است که دقیقاً محل قرارگیری آنها به اضافه اطلاعات دیگر را نشان می دهد. بسته محلی به عنوان بسته نقشه و بسته اسنک نیز شناخته می شود.

Local Search Marketing

بازاریابی جستجوی محلی فرآیند بهبود دید جستجوی آنلاین یک کسب و کار محلی است. کسب و کار محلی هر کسب و کاری است که به صورت حضوری به مشتریان خود خدمات ارائه می دهد. این می تواند شامل یک مکان ویترین فروشگاه یا یک منطقه خدماتی باشد که در آن به مشتریان سفر می کنید.

Local SEO

سئوی محلی به فرآیند “بهینه سازی” حضور آنلاین شما برای جذب کسب و کار بیشتر از جستجوهای محلی مرتبط اشاره دارد. این جستجوها در گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می شود.

Log file analysis

تجزیه و تحلیل فایل لاگ تجزیه و تحلیل فایل های گزارش است – فایل هایی که توسط سرور ایجاد و به روز می شوند و فعالیت های انجام شده توسط سرور را ثبت می کند. آنها قابل اعتمادترین منبع اطلاعات برای درک URL هایی هستند که موتورهای جستجو خزیده اند و می توانند اطلاعات مهمی برای کمک به تشخیص مشکلات سئو فنی باشند.

Long-tail keyword

کلمات کلیدی دم بلند عبارت‌های جستجویی هستند که تعداد کمی جستجو در ماه دریافت می‌کنند. آنها نسبت به همتایان “سر” خود طولانی تر و خاص تر هستند و بنابراین اغلب نرخ تبدیل بالاتری دارند.

LSI keywords

کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی پنهان (LSI) یک نام اشتباه برای کلمات و عباراتی هستند که گوگل آنها را از نظر معنایی مرتبط با یک موضوع می داند. در حالی که این اصطلاح توسط بسیاری در جامعه سئو استفاده می شود، به گفته جان مولر از گوگل، وجود ندارد.

اشتراک در توییتر
اشتراک در واتساپ
اشتراک در پینترست
اشتراک در تلگرام
چاپ صفحه